FAQ

1. Ako si objednať individuálne lekcie Svadobného tanca?

Je potrebné správne vyplniť a odoslať prihlášku. Na základe Vašej prihlášky Vás budeme najneskôr do 24 hodín kontaktovať.

2. V akom predstihu je dobré predplatiť si lekcie?

Odporúčame Vám predplatiť si lekcie 1,5 až 2 mesiace pred termínom Vašej svadby, aby ste mali dostatok času na tanečnú prípravu.

3. Kedy je najvhodnejšie začať samotnú tanečnú prípravu?

Odporúčame začať s prípravou približne 4 týždne pred svadbou.

4. Budú nám časy lekcií pridelené, alebo si ich môžeme vybrať sami?

Čas a deň si určíte sami, Vám najviac vyhovujúci. Lekcie štandardne prebiehajú od pondelka do nedele v časoch od 10.00 do 22.00. Pridelený profi lektor sa Vám maximálne prispôsobí.

5. Koľko lekcií budeme potrebovať?

Na výučbu jedného tanca (bez choreografie) odporúčame aspoň 2 lekcie. Pri príprave choreografie odporúčame predplatiť si aspoň 4 lekcie. Ak budete potrebovať ďalšie lekcie, môžete si ich doobjednať v priebehu výučby.

6. Odporúčate pred svadbou absolvovať aj základný tanečný kurz?

Určite áno, na základnom tanečnom kurze sa naučíte/zopakujete tance ako waltz, valčík, polka, čardáš, tango, atď. O to jednoduchšie bude postaviť choreografiu, keď už získate základy.

7. Aký typ tanca je najvhodnejší na svadobný tanec?

Najvhodnejší je viedenský valčík. Valčík je kráľ tancov, pôsobí vznešene, elegantne a pompézne a pre divákov je veľmi zaujímavý.

8. Je možnosť kombinácií tanečných štýlov v choreografii?

Choreografia môže byť akokoľvek náročná, naši lektori Vám vedia pripraviť akúkoľvek choreografiu. Choreografiu je ale potrebné prispôsobiť Vašim tanečným schopnostiam. Netreba zabúdať na to, že čím komplikovanejšia choreografia, tým náročnejšie kroky a tým viac lekcií. Choreografia môže byť veľmi efektívna pre oko diváka aj bez toho, aby bola pre Vás veľmi náročná.

9. Zvládneme sa naučiť choreografiu, aj keď sme nikdy predtým netancovali?

Aj z každého netanečníka urobíme tanečníka.

10. Môžeme si priniesť vlastnú skladbu?

Áno, môžete. Choreografiu Vám vytvoríme na akúkoľvek skladbu.

11. Aká obuv je najvhodnejšia na tanečné lekcie?

Najideálnejšie je, ak si dámy prinesú už svoje svadobné topánky (poprípade topánky, ktoré majú identickú výšku podpätku + POZOR – z bezpečnostnych dôvodov je nutná uzatvorená špička), pre pánov odporúčame poltopánky alebo mokasíny.

12. Prebieha tento kurz individuálne?

Lekcie na prípravu Svadobného tanca sú výhradne individuálne, tzn. lektor sa venuje iba Vám! Efektívnosť výučby je tým niekoľko násobne vyššia ako pri skupinových kurzoch.

13. Môžu s nami prísť na lekciu aj rodičia / známi?

V rámci lekcií na svadobný tanec odporúčame aspoň na jednu lekciu priniesť si so sebou známych alebo rodičov (max. 2 pary), aby si tance s Vami preopakovali. Poplatok za lekcie je nemenný.